май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

ТР авыл хуҗалыгы Министрлыгының N 113/2 – “Азык хәзерләү техникасын һәм терлекләргә азык хәзерләү буенча конкурс”  18.05.2018 дигән боерыгын тормышка ашыру йөзеннән район хуҗалыгы объектларын комиссия йөреп чыкты.

31 нче майда район Башкарма комитетының архитектура һәм шәһәр төзелеше бүлегендә кабул итү көне булып узды.
Бу көнне шәхси сораулары белән 16 кеше мөрәҗәгать итте.

31 нче майда Чүпрәле районында Бердәм Россия көнендә балаларның җәйге ялы турында түгәрәк өстәл булып узды. Югары Ослан районыннан анда мәгариф бүлеге башлыгы Л.В.Абрамова катнашты.

Хөрмәтле Югары Осланлылыр!

Сезнең игътибарга 2018 нче елның 31 нче маена район предприятиеләрендәге вакантлы урыннар турында мәгълүматны тәкъдим итәбез.

1-2 нче июньдә төнлә һәм иртә белән Татарстан территориясендә куркыныч агрометеорологик хәлләр турында хәбәр итәләр.

Чыгарылыш кичәсе – балалар бакчасыныңиң истәлекле, иң онытылмас бәйрәме.

Югары Ослан прокуратурасы Башкортостаннан 26 яшьлек кешегә Җинаять эше өчен дәүләт гаепләве ачты. Ул ч. 2 ст. 228 УК РФ буенча законсыз күп күләмдә психотропик матдәләр (амфетамин)  саклауда гаепләнә.

Чистайда “Бердәм Россия” депутатлары координацион Советының республикакүләм җыелышы булды.