июнь, 2018 ел
чәршәмбе

Районның Яшьләр клубы һәм китапханә хезмәткәрләре берлектә Рус теле көненә багышланган чара уздырдылар. Анда җәйге лагерьга йөрүче укучылар катнашты.

Бүген район башкарма комитеты җитәкчесе В.Тимиряев, юрист М.Салихов, архитектура бүлеге белдече А.Утюгина, Җир һәм мөлкәт Палатасы рәисе урынбасары А.Губина составында Печище авыл җирлегенә законсыз җир тартып алу сораулары буенча сорауны чишәргә чыкты.

Налог органнары әйтүенчә,  2018 нче елның 1 нче июненнән Контроль- касса техникасы яңа срокка күчте.

Җир чикләрен билгеләгән вакытта сезнең җир башка җир белән кисешкән очракта  сез бу проблеманы ТР Росреестрына мөрәҗәгать итеп чишә аласыз.

Югары Осланның Туган якны өйрәнү музеенда Халыкара  наркотиклар белән көрәш көненә багышланган “Наркотиклардан башка тормыш ямьле!” дигән акция узды.

Сабантуй бәйрәменә хәзерләнү планы кысаларында бәйрәм уза торган территориядәге печән чабылды, “Чемпион” янындагы парк тәртипкә китерелде.