июнь, 2018 ел

Бүген Югары Осланда “Чиста яр” акциясе уздырылды.

Бүген Яшьләр клубында «Бизнес-десант» мәгариф семинары булып узды. Анда дәүләт органнары тарафыннан эшмәкәрлеккә комачаулаучы административ басымны киметү, эшмәкәрлек институтларын үстерү, аларга эшне яхшы оештыру өчен булышлык итү турында сүз барды.

28 нче июньдә район башлыгы марат Зиатдинов Лаеш районында ТР Президенты катнашында үткән "2018 нче елның кыр көне" дигән агропромышленность күргәзмәсенең тантаналы ачылышында катнашты.

29 нчы июньдә һава торышында үзгәрүчән болытлы һава, урыны белән яшенле яңгыр, секудына 17 – 22 метр тизлектә җил булуы көтелә. Урманнарда 4 нче класслы янгын чыгу очрагы теркәргән.

Бүген Башкарма комитет җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов җитәкчелегендә административ комиссия утырышы булып узды.

Югары Ослан район Советы 2018 нче елның 2 нче кварталына 52 локаль акт кабул иткән. Аларның: 12 се – район башлыгы карарлары, 11 – Постановление, 29 – шәхси состав буенча карарлар – аларның 23 е – 75 ел саклауга, 5 се – 5 ел саклауга тапшырылган.

2012 нче елның 1 нче июненнән Бөек Ватан сугышы ветераннарына туган көннәрендә РФ Президенты бүләкләрен район башлыгы таратуы дәвам итә.

2018 нче елның 8 нче маенда РФ Президентының УП – 359 нчы номерлы Указы нигезендә Бөек Ватан мугышы ветераннарына, сугыш елларында төрмә һәм концлагерьларда интеккән узникларга “Намуслы хезмәт өчен” дигән медаль тапшыру эше дәвам итә.

Авыл җирлеге башлыклары, аларның секретарьлары, җирле үзидарә хезмәткәрләре һәм район Советы Аппараты җитәкчесе Людмила Никитина видео аша уздырылган нотариус белән бәйле сорауларга багышланган видеоконференциядә  катнаштылар.

Хөрмәтле район халкы һәм кунаклары!