июль, 2018 ел
дүшәмбе

10 нчы июльдә ТР территориясендә көчле яңгыр, яшен, секундына 17-22 метр тизлектә җил булуы көтелә, боз явуы ихтимал.

Хөрмәтле Иске Рус Мәмәтхуҗасы һәм тирә – яктагы авыллар халкы!

2 нче июльдә район башлыгы Марат Зиатдинов Югары Ослан район Советы хезмәткәрләре белән агымдагы сораулар буенча утырыш үткәрде.

Югары Ослан урта мәктәбе инклюзив мәгариф буенча респулика мәйданчыгы булу өчен грант отты.

Җир участогының мәйданын муниципаль һәм дәүләт карамагында булган җирләр хисабына бүлеп зурайтырга була. Кешенең бакча яисә дачасы янында урнашкан күрше ирекле мәйданнар хисабына зурайту өчен үз яныңдагы кулланылмый торган дәүләт карамагындагы җиргә кереп аны рәсмиләштерергә була.

4-15 нче июль көннәрендә Югары Осланның Идел буенда җәядән ату буенча район башлыгы Кубогына ачык турнир оештырыла.

Югары Осланның Яшь гвардиячеләренең “Яратам. Яшим. Горурланам” дигән проекты Бөтенроссия конкурсында призер исеме яулап, 100 мең сумлык Грант отты.

9 нчы июльдә районның Туган якны өйрәнү музеена “Салават күпере” балалар бакчасыннан кунаклар килде.

Районда кышка азык хәзерлзү эшләрен авыл хуҗалыгы предприятиеләре кызу темпларда башкаралар.

Бүген Югары Ослан район Советы муниципаль хезмәт вазифасы башкаручылардан квалификацион имтихан кабул итте. Аның эшендә район башлыгы киңәшчесе Ильназ Гыйләҗиев катнашты.