июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Үземнең күпквартиралы йортымда кеше яшәми торган бүлмәне кладовой итеп ясыйсым килә. Сатучы кладовка бәясеннән тыш документларны рәсмиләштерү өчен тагын 22000 сум акча сорый. Ә квартираны рәсмиләштерү өчен шул ук сатучыга 2 000 сум госпошлина гына түләдем. Бу дөресме?

8 нче июльдә Россиядә Гаилә, мәхәббәт һәм тугырылык көнен билгеләп үтәләр. Бу бәйрәм иң яхшы гаилә традицияләрен, балаларны дөрес тәрбияләү, бер-береңә тугырылыклы булу, ярату кебек гомумхалык кыйммәтләрен кире кайтара.

Югары Ослан район Советы Соболевское авыл җирлеге Башкарма комитетының сәркатибе урынын вакантлы икәнен игълан итә.

11 нче июльдә ТР ның архив эшләре буенча дәүләт комитеты Түбән Камада коллегия үткәрде. Аың эшендә премьер-министр урынбасары Ләйлә Фазлеева, Югары Осланнан Башкарма комитет җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов катнашты.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый. Гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр - аерым контрольдә.

21 нче июньдә район гимназиясендә 21 көнлек “Салават күпере” дип исемләнгән җәйге лагерь ачылды. Педагоглар бик мавыктыргыч программа төзегән.

Коргуза авылында сугыш хәрәкәте ветераннары көнендә яшь буын белән бергә Истәлек Аллеясы ачылды.

13 нче июльдә ТР территориясендә көчле яңгыр, яшен, секундына 15-20 метр тизлектә җил булуы көтелә, боз явуы ихтимал.
Алга таба үзгәрүчән болытлы һава, вакытлыча көчле яңгыр. Көньяк – көнбатыштан көчле җил.

Балалар бакчасында баланың һәр уздырган минуты әхлакый тәрбия бирү традицияләренә нигезләнә.

Районның ЖКХ бүлеге инде бюджет учреждениеләрендә ягулык  сезонына хәзерлекне төп контрольгә алды.