июль, 2018 ел
сишәмбе

Хәзерге көндә республикада кече һәм урта эшмәкәрлекне күтәрү өчен продукцияне  электрон сәүдә  чарасы аша тормышка ашыру аякка басты.

Ел саен Россиядә “Югары социаль эффектлык оешмасы” дигән конкурс үткәрелә.

Бүген, 27 нче июльдә, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Бүген, 27 нче июльдә, район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Узган ял көнендә районның Культура һәм ял паркында Туган якны өйрәнү музее хезмәткәрләре “Син үз районыңны беләсеңме?” дигән мастер-класс үткәрделәр.

16 авыл җирлегендә 2018 нче елның үзара салым акчаларын тормышка ашыру бара. Алар бүгенге көндә төзелеш өчен электрон аукцион формасында Югары Ослан авыл җирлегендә – зиратны коймалау, Макылда – юлларга щебень салу өчен уйнала. Ә  12 авыл җирлегендә эоектрон аукцион процедурасы әле бара гына.