июль, 2018 ел
чәршәмбе

25 нче июльдә район Советы Аппаратында Соболевское авыл җирлеге Башкарма комитеты секретаре вазифасына  вакантлы урын буенча утырыш булды.

25 нче июньдә Борнаш авылында алтын юбилярлар Анатолий Алексеевич һәм Зоя Алексеевна Якушевларны, зөбәрҗәт юбилярлар Виктор Никанорович һәм Людмила Михайловна Лаониннарны  тантаналы рәвештә котларга килделәр. Аларның исемнәре  бүген барысы да “Районның почетлы юбилярлары” дигән кенәгәгә кертелде.

22-24 нче июль көннәрендә “Дуслык” сәламәтләндерү комплексында  “Регионнар өчен киләчәк кадрлары” федераль инициатива проект мәктәбе эшләде. Анда Казан, Яр Чаллы, Норлат, Бөгелмә, Әлмәт, Югары Осланнан 100 дән артык укучы катнашты.

ТР ның Үзәк сайлау комиссиясе 9 нчы сентябрьдә узачак сайлаулар буенча утырыш үткәрде.

Һәр гражданин Россия чикләреннән чыгу хокукына ия. Шуңа карамастан Россия Конституциясенең 55 нче маддәсе 3 нче бүлегендә бу хокукларны федераль закон белән ил тынычлыгы һәм куркынычсызлыгы өчен үзгәртеп булуын да фаразлый.

Хөрмәтле югары Ослан бакчачылары!

15-16 нчы сентябрь көннәрендә ОАО «Агропромышленный парк «Казань» мәйданында ТР Президенты Рөстәм Миннеханов  катнашында “Бакчачы көне” үтәчәк.

ТР ның экономика Министрлыгы кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү йөзенән 2 льготалы продуктны эшләтеп җибәрде Алар: “Авылда – эшмәкәрлек” һәм “Инновацион”.

Хөрмәтле Россия Федерациясе тикшерү органнары хезмәткәрләре!

Сезне профессиональ бәйрәмегез белән котлыйм!