июль, 2018 ел
сишәмбе

27.06.2018 № 157-ФЗ Федераль Законның 253, 256, 258 и 258.1 нче маддәләренә үзгәрешләр кертелде.

Узган шимбәдә безнең район пенсионерлары Пенза өлкәсенең Никольск шәһәренә барып кайтты. Аны ветераннар Советы оештырды. Бу борынгыдан хрусталь эшли торган урыннарга алар беренче генә бармый инде.

Районның авыл хуҗалыгы предприятиеләре урып-җыю эшенә керештеләр.

Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында  дәвалау - хезмәт реабилитациясенең  бер юнәлеше булып бакчада эшләү тора.

Бүген район башлыгы урынбасары Сергей Осянин җитәкчелегендә тәртип боулар буенча ведомство комиссиясе утырышы булып узды.

Бүген, 8 нче августта, район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны Югары Ослан авыл җирлегендә шәхси сораулары белән кабул итте.

2019 нчы елның 1 нче январеннан  гражданнарның бакчачылык белән шөгыльләнүе буенча чыккан 29.07.2017 № 217-ФЗ федераль законга үзгәрешләр кертелде.

Югары Осланда «Автоледи-2018» конкурсының район этабы узды. Анда 5 кеше катнашты.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы һәм кунаклары!

Youtube каналында 30 нче июльдә чыккан "Соколка Медиа" ның 5 нче чыгарылышы урнашкан.