ТАССР ның 100 еллыгына хәзерлек

2017 елның 29 августы, сишәмбе

Бүген, 29 августта, район Башлыгы Марат Зыятдинов ТР Президенты Р. Н. Миңнеханов җитәкчелегендәТАССР ның 100 еллыгын бәйрәм итү буенча оештыру комитеты утырышында катнашты.

Утырышта ТР Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, ТР Дәүләт Советы рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, ТАТАРСТАН республикасы Премьер-министры Алексей Песошин катнашты.

Ничек дип билгеләп үтте Үзенең кереш сүзендә Рөстәм Миңнеханов ТАССРНЫҢ 100 еллыгына әзерләнү һәм бәйрәм итү буенча республика чаралар планын раслады.

"Бу дата үткән эшләргә анализ ясау өчен җитди этәргеч, - диде Рөстәм Миңнеханов. - Викторина, архив, фәнни-эзләнү, туган якны өйрәнү, эш эзләү буенча белешмәләр, республика тарихында хисап ясау бәйрәме булачак ул. Шунысы куанычлы, бу эшкә яшьләр, ветераннар, архив һәм фәнни җәмәгатьчелек актив кушылдылар".

Узган ел шактый эшләр башкарылган, әмма безгә башкарасы эшләр тагын да күбрәк, дип белдерде Татарстан Президенты.

ТР Президенты матбугат хезмәте.