Хезмәт династияләре

2019 елның 15 мае, чәршәмбе

Хөрмәтле Югары Осланлылар, якташлар!

2019 елның 8 июнендә Югары Ослан авылы мәдәният һәм ял паркында узачак «Сабантуй" район милли бәйрәмен әзерләү һәм үткәрү буенча оештыру комитеты хезмәт династияләрен эзләү эшен оештырды.

Югары Ослан авылы, Чехов урамы, 18 нче йорт адресы буенча район Советы аппаратына (884379) 21668, 22225, 21338 телефоннары буенча яки шәхсән адрес буенча мөрәҗәгать итүегезне сорыйбыз, мәгълүматны электрон почтага да юлларга мөмкин: Sovet.Uslon@tatar.ru

Хезмәт династиясе булып, хәзерге вакытта биләгән яки пенсиягә чыкканчы бер өлкәдә кимендә 50 ел эшләгән бер һөнәр вәкилләре санала. Династия башлыгы булып яшь буенча өлкән династия рәисе таныла.

Хезмәт династияләре төрле һөнәрләрдә очый: табиблар, педагоглар, игенчеләр, эшчеләр, хәрби династияләр бар. Шунысы игътибарга лаек: һөнәри күнекмәләр ата-аналардан балаларга тапшырыла.