Югары Ослан районында Бердәм тавыш бирү көне бара

2019 елның 26 мае, якшәмбе

Бүген районда Бердәм тавыш бирү көне бара. Алты сайлау участогы 8.00 сәгатьтән ачык.

Агымдагы елның сентябрендә узачак Татарстан Республикасы Дәүләт Советына сайлаулар алдыннан татарстанлылар "Бердәмроссиялеләр" кандидатураларын сайлау белән алдан билгеләргә карар кылдылар. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, Татарстан - Төп тавыш бирү алдыннан праймериз үткәрә торган бердәнбер төбәк.

- Район халкы инде актив тавыш бирә, - ди Совет аппараты җитәкчесе Людмила Никитина. - Югары Осланда авыл җирлеге Башкарма комитетында һәм яшьләр клубында урнашкан ике сайлау участогы бар. Моннан тыш, Введенка Бистәсендә, Вахитов, Макыл һәм Мәйдан авыл җирлекләрендә сайлау участоклары оештырылган. Районда барлыгы алты.
Исегезгә төшерәбез, безнең районда теркәлгән халык һәр сайлау участогында 20.00 сәгатькә кадәр тавыш бирә ала.