Яр буе Морквашы авыл җирлегендә Авыл көне

2019 елның 26 августы, дүшәмбе

Авыл көне - ул барлык халыкның олы бәйрәме. Бу көнне Яр буе Морквашы авылын бәйрәмчә, якты төсләр белән бизәүгә өлеш кертүчеләр дә бар.
Авылда таңга кадәр үк уянып, көн буе хезмәт куйган чын хезмәт-чәннәр яши, алар яхшы уңыш булсын, ә хуҗалык чиста, ашлы булсын өчен эшлиләр. Шуңа күрә, авыл бәйрәме җиткәч, кешеләр бу көнне ял итәргә, шатланырга һәм тормыштан ләззәт алырга тиеш. Барысын да шул рәвешле оештыру бик мөһим, һәр авыл кешесе үзе өчен күңел ача алсын һәм ял итә алсын өчен.
24 август көнне Яр буе Морквашы авыл мәдәният йорты территориясендә бәйрәмчә, җанлы булды. Капиталь ремонттан соң Мәдәният йорты, китапханә һәм музей бинасы ачылды. Шулай ук яңа ФАП бинасы файдалануга тапшырылды.
Авыл халкын әлеге истәлекле вакыйга белән котларга гамәлдәге депутат, Татарстан Республикасы Дәүләт Советына депутатлыкка кандидат Альмир Александрович Михеев һәм Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Галимҗан улы Зыятдинов килделәр. Шулай ук Яр буе Морквашы авыл җирлеге башлыгы Гаязов Илнур Хазинур улы бәйрәм белән котлады. Мәдәният йорты коллективы белән берлектә мөдире Аделина Кириллова һәм худ.җитәкчесе Татьяна Гершина, Набережно-Моркваш урта мәктәбе коллективы, балалар бакчасы коллективы, китапханә мөдире Илмира Прохорова һәм авыл җирлеге башлыгы секретаре Асия Рыбкина авыл хуҗалыгы ярминкәсе, балалар өчен конкурс программасы, аква-грим, бәйрәм сыйлары һәм концерт оештырдылар.
Концерт программасында Яшел Үзәннән килгән кунаклар, «Калинушка», «Каенкай» ансамбле, Яшь солистка Варвара Петрова, шулай ук «Морквашсем»ансамбле катнашты.
Виталий Павлов һәм Владимир Николаев үзләренең гитарада уйнаулары белән шатландырдылар. Аделина Кириллова үзенең дәртле җыры белән барысын да бию мәйданына җыйды. Кичәне туган авыл һәм мәдәният йорты эше турында видеороликлар күрсәтү дәвам итте. Кичә ахырында барысын да бәйрәм дискотекасы һәм лазерлы шоу көтә иде.