Коралны ирекле тапшыру буенча яңа регламент

2019 елның 9 октябре, чәршәмбе

Коралны ирекле тапшыруның яңа регламенты гамәлгә керде. Корал, патроннар яки шартлаткыч матдәләр тапшырырга теләк белдергән граждан бүләкләү турында күп функцияле үзәккә гариза белән мөрәҗәгать итә ала.
 Документлар пакеты хокук бозуларны профилактикалау комиссиясе утырышында карала, анда бәяләмә чыгарыла. Бәяләмәне раслаганнан соң, район башкарма комитеты җитәкчесе тарафыннан документлар акча күчерү өчен керә. 4 сентябрьдә комиссия утырышында яңа регламент буенча беренче гариза каралды. Шома көпшәле корал тапшырган гражданинга өч мең сум күләмендә бүләк биреләчәк. Хөрмәтле район халкы, сезне куркыныч әйберләрдән арынырга чакырабыз. Бу оградит сезне нче проблемалар белән Закон һәм әмерен сезнең тормыш артык куркынычсыз!