Милек салымнарын түләү срогы агымдагы елның 1 декабренә кадәр

2019 елның 19 октябре, шимбә

2019 елның 18 октябрендә Югары Ослан муниципаль районының Финанс-бюджет палатасы рәисе Елена Колесова видеоконференция режимында узган киңәшмәдә катнашты:

1) Татарстан Республикасы Финанс Министрлыгы, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль казначылык идарәсенең 2019 елның 6 августындагы №ПР-187  уртак коллегиясе беркетмәсе нигезендә салымнар буенча бурычларны һәм недоимкаларны киметү буенча башкарыла торган эш турында;

2) физик затларның милек салымнарын мобилизацияләү эше турында.
2019 елның 18 октябренә массив буенча 2019 елның 1 сентябренә 1000 сумнан артык бурыч белән Югары Ослан муниципаль районы буенча салымнар һәм җыемнар буенча бурычларны түләүнең нәтиҗәлелеге 20,9% тәшкил итә, ике атна эчендә әлеге күрсәткеч 5,4 % ка яхшырды. Салымнар буенча бурычның калган өлеше 20 млн.сумнан артык тәшкил итә, физик затларның милек салымнары буенча бурычларны түләүнең иң аз проценты сакланып кала (җир салымы – 4,4 %; милеккә салым – 6,2 %; транспорт салымы – 8,6%). Махсус режимнар буенча эшмәкәрләрнең бурыч җыелуы бераз артты – 10,9 % (2019 елның 4 октябренә 7,3% иде).

Татарстан Республикасында физик затлар тарафыннан 2018 ел өчен исәп-хисаплар буенча мөлкәт салымнарына хәбәрнамәләр җибәрү һәм түләү дәвам итә. «Татарстан почтасы» - «Россия Почтасы» федераль почтасы мәгълүматлары буенча 2019 елның 18 октябренә район почта бүлекчәләренә 8079 салым уведомлениесе алынган, шуларның 7730  адресатларга тапшырылган. Югары Ослан муниципаль районы буенча фзик затлар тарафыннан 9,8 млн. сум түләнгән. Ул 42 млн. сум саналган салымның 23 % ын тәшкил итә.