Эшлекле киңәшмә

2019 елның 18 ноябре, дүшәмбе

Бүген кече залда район башлыгы Марат Зиатдинов катнашында балигъ булмаганнар арасында җинаятьчелек дәрәҗәсен киметү буенча чаралар күрү мәсьәләсе буенча киңәшмә узды. Көн тәртибендә 2 мәсьәлә иде.
-  1. 2019 елның узган чорында район территориясендә балигъ булмаганнар арасында хокук бозуларны профилактикалау эше турында. 2020 елга эш планы.
-  2. КДН һәм ЗПНЫҢ 2020 елга хокук бозуларны профилактикалау буенча эш планы турында Балигъ булмаганнар арасында хокук бозуларны профилактикалау эше турында доклад белән полиция начальнигының җәмәгать тәртибен саклау буенча урынбасары Евгений Ионов, «Мәгариф бүлеге» МКУ начальнигы Вилен Касыймов, яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы Александр Федотов, «Мәдәният бүлеге» МКУ начальнигы Гөлфия Абдуллина чыгыш ясадылар. Киңәшмә нәтиҗәләре буенча профилактика субъектларына йөкләмәләр бирелде, комиссиянең киләсе елга эш планы расланды.