Тормыш иминлеге нигезләре фәне буенча мәктәп укучыларының республика олимпиадасының йомгаклау этабы

2020 елның 18 феврале, сишәмбе

2020 елның 12-15 февралендә Татарстан Республикасында 7-8 сыйныф укучылары арасында Тормыш иминлеге нигезләре буенча мәктәп укучыларының республика олимпиадасының йомгаклау этабы үткәрелде.

Әлеге олимпиадада Татарстан Республикасының 43 муниципаль районыннан һәм Казан, Яр Чаллы шәһәрләреннән 7-8 сыйныф укучылары катнашты.

ОБЖ буенча олимпиадада компетентлы жюри эшләде: «Тормыш куркынычсызлыгының фәнни үзәге» ДБУ, «Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм академиясе» ЮҺБ ФДБМУ, Россия дәүләт гадел хөкем университеты ФФО, К(и)фу, КНИТУ-КАИ. А.Н.Туполев, «Республика мәктәптән тыш эшләр үзәге»ДБУ.

Түбән Кама муниципаль районы укучысы Садыйков Румил Илдар улы («Идел буе федераль округының Советлар Союзы Герое Гани Сафиуллин исемендәге Татарстан кадетлар корпусы») олимпиада җиңүчесе булды.

Түбән Кама, Биектау, Югары Ослан, Кама Тамагы, Мамадыш, Саба, Балтач, Алексеевск, Актаныш, Лениногорск, Алабуга, Ютазы муниципаль районнарыннан һәм Казан шәһәреннән 7-8 нче сыйныфларда белем алучы 27 укучы призер булды.