Тыл хезмәтчәне 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте

2020 елның 10 мае, якшәмбе

Макыл авыл җирлегендә яшәүче Воробьева Антонина Михайловна бүген үзенең туган көнен – 90 яшьлеген билгеләп үтә.
Антонина Михайловнаның тормышы авыр була. Ул 1930 елның 10 маенда Татарстан Республикасының Алабуга районы Яковлево авылында туа.
1941 елда, Антонинага 11 яшь тулгач, Бөек Ватан сугышы башлана. Шул мизгелдән кызның балачагы тәмамлана. Әтисе фронтка киткән, әнисе колхозда сыер савучы булып эшли башлаган. Антонинага, аның сеңлесе Александрга, абыйлары Борис һәм Николайга шулай ук эшли башларга һәм Ватанга ярдәм итәргә туры килә. Алар сугыш чоры балачагы юлын үткәннәр, күп кенә миллионнар кебек үк балалар. Тормыш авыр, ач, куркыныч иде. Эш авыр, кайчагында ныгып бетмәгән, еш кына ач торган бала өчен көчсез булды. Әмма ул барысына да түзде.
Аны юбилее белән котларга Макыл авыл җирлеге башлыгы Алина Матвеева һәм Рус Макылы китапханәсе мөдире Надежда Першина килде.
Россия Президенты Владимир Путин имзалаган котлау хаты,  бүләк һәм чәчәк бәйләмнәре тапшыру белән кунаклар юбилярга: сәламәтлек, игелекле эшләр, тынычлык һәм бәхет теләделәр.