Алексей Васильев: "Безнең Югары Ослан районында яшәүчеләрне күпләп штрафка тарту максаты юк»

2020 елның 22 мае, җомга

12 майдан башлап югары осланлыларга район һәм район үзәге урамнары буйлап ирекле йөрергә рөхсәт иттеләр, ләкин катгый шарт белән: һәркем саклагыч чаралар - саклагыч битлек һәм перчаткалар кияргә тиеш. Республикада май-перчатка режимы кертелде.

Күп кенә кибет, даруханәләр ишекләрендә «битлекләрсез һәм перчаткадан башка керү тыела»дигән белдерүләр пәйда булды. Кайчандыр кунакчыл сатучылар сатып алучылардан саклану чараларыннан башка бинадан чыгып китүләрен сорый. Кайбер кешеләрне мондый чикләүләр яраксыз хәлгә китерә. Район үзәге урамнарында тәүлек буе рейд чаралары үткәрә торган полиция хезмәткәрләрен дә күрергә мөмкин.

"Югары Осланлылар битлек-перчатка режимын башкаралар, - дип сөйли Россия Эчке эшләр министрлыгының «Югары Ослан» муниципальара бүлеге башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы, подполковник Алексей Васильев.