Халыкара балаларны яклау көне белән!

2020 елның 1 июне, дүшәмбе

Хөрмәтле Югары Осланлылар һәм район кунаклары!

Барлык район халкы исеменнән яшь гражданнарны һәм аларның ата-аналарын Халыкара балаларны яклау көне белән котлыйм!

Иң якты, чиста һәм изге истәлекләр балачак – тирә-юньдәге Дөнья Зур, күк-могҗизага чын күңелдән ышанып, һәр яңа көнгә сөенеп туя торган вакыт белән бәйле. Еллар узу белән бу искиткеч хисләр көчсезләнә, әмма балалар хис-тойгыларын без гомер буе кичерәбез. Шуңа күрә бу бәйрәм яшь буынның тулы канлы һәм гармонияле үсеше өчен җаваплы өлкәннәр өчен бик мөһим.

Районның яшь кешеләре төрле конкурсларда, ярышларда, олимпиадаларда кече ватанын лаеклы тәкъдим итәләр, югары нәтиҗәләргә һәм бүләкләргә ирешәләр. Югары Ослан районының киләчәге ышанычлы кулларда дип ышанам!

Хөрмәтле өлкәннәр, балаларны саклагыз һәм аларның бәхетле киләчәге өчен максималь көч куегыз. Һәр бала мәхәббәт һәм гармониядә яшәсен, кайгыртуны һәм назны тоеп яшәсен.

Бу искиткеч көнне балаларыбызга җәйге каникуллар вакытында бик яхшы ял итүләрен, әти-әниләр һәм дуслар белән аралашуларын, яңа ачышлар һәм якты, онытылмас тәэсирләр телим! Сезнең балалар хыялларыгыз тормышка ашсын, ә туганнарыгыз сезне кайгыртучанлык һәм мәхәббәт белән әйләндерсен!

Югары Ослан муниципаль районы башлыгы М. Г. Зиатдинов