Россия Федерациясе Президенты В. В. Путин исеменнән И. В. Хөснуллинга котлау хаты тапшыру

2020 елның 3 августы, дүшәмбе

Бүген, 2020 елның 3 августында Киров исемендәге бистәдә яшәүче тыл хезмәтчәне Хөснуллин Исмаил Вәлиәхмәт улы үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов, Югары Ослан авыл җирлеге башлыгы урынбасары Вячеслав Раков, ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Югары Ослан районындагы социаль яклау бүлеге җитәкчесе Ирина Алеева юбилярны котларга килделәр.

Исмәгыйль Вәлиәхмәт улына Россия Президенты Владимир Путин исеменнән котлау открыткасы һәм истәлекле бүләкләр тапшырдылар, аңа сәламәтлек, озын гомер һәм күңел күтәренкелеге теләделәр. Исмаил Вәлиәхмәтович, үз чиратында, кунакларга визитлары һәм җылы котлаулары өчен рәхмәт белдерде.

Исмаил Вәлиәхмәт улы Татарстан Республикасы Аксубай районының Яңа Ибрай авылында туган һәм үскән. Сугыш елларында Барысы белән бергә тылда эшли. Озак еллар, пенсиягә чыкканчы һәм аннан соң туган колхозында эшли.

Үзенең осталыгы һәм тырышлыгы белән күп кенә бүләкләргә, бүләкләргә һәм «хезмәт ветераны»исеменә лаек булды.