Югары Ослан районы десантчылары бәйрәмне билгеләп үттеләр

2020 елның 4 августы, сишәмбе

Россиянең Һава-десант гаскәрләренә быел 90 яшь тулды.

Бу көнне бәйрәм чаралары бөтен ил буенча - Владивостоктан алып Калининградка кадәр узды. Меңнәрчә десантчы мәйдан һәм скверларда, зәңгәр-яшел төсле һәм Флаг үзәгендә Хәрби-диңгез флоты эмблемасы булган һәлак булган сугышчылар һәйкәле янында җыелды. Күпләр гаиләләре белән килә, зәңгәр берет һәм бозау кияргә онытмый.

Югары Ослан районында десантчылар Печищига, Әфганстанда һәлак булган сугышчы-десантчы Валерий Токанин йорты янында җыелдылар.

Инде традиция буенча, десантчы егетләр һәм аның Рәисе Сергей Плеханов җитәкчелегендәге локаль сугышларда катнашучылар Печищига җыела. Сугышчы - интернационалистларның Югары Ослан территориаль бүлеге рәисе Сергей Плеханов балаларны бәйрәм белән котлады, анда катнашучы яшь сугышчыларның һәм кайнар нокталарның ветераннарының һәрберсе патриотизм үрнәге булып тора, дип ассызыклады. Зәңгәр беретлар Россиядә күптәннән кыюлык һәм ышанычлылык символына әверелде.

Юбилей датасы уңаеннан, Пеханов Александр һәм Ильичев Анатолийга бүләкләр тапшырды. Бәйрәмгә десантчыларның балалары һәм оныклары белән килүен күрү дә куанычлы булды. Балалар үзләренең данлы традицияләренең чишмә башында торган әти-бабаларына, шулай ук бу сафларны күптән түгел тулыландыручыларга горурлык белән карадылар. Десантчы-сугышчыларның хәзерге буыны, элеккегечә үк, бик яхшы сугышчан осталыгын, куелган максатларга ирешә белүен аерып тора.