Безнекеләрне бел!

2020 елның 7 августы, җомга

Платцев Иван Павлович ТР Югары Ослан муниципаль районы спорт мәктәбенең көрәш бүлегендә тренер-укытучы вазыйфасында 2000 елдан бирле эшли. Педагогик стажы 20 ел. Югары педагогик белемгә ия, беренче квалификация категориясенә ия, Татарстан Республикасының физик культура һәм спорт отличнигы.

Тренер - укытучы буларак эшләгән чорда Платцев Иван Павлович үзен белемле, заманча технологияләргә ия, сугышчан сәнгать буенча дәресләрне оештыруның төп формаларын белүче тренер буларак танытты.

Иван Павлович үзенең спорт төрен яхшы белә, гамәлдәге спортчы тәрбия эшенә зур игътибар бирә, төрле яшьтәге яшь спортчылар белән уртак тел таба. Уку-тренировка дәресләре кызыклы һәм балалар бик теләп йөри. Платцев тренер-укытучысы үз практикасында укыту-тренировка процессында заманча ысуллар кертә, сугышчан көрәш техникасын тагын да уңышлы ныгыту өчен кирәкле шәхси эшкә зур игътибар бирә, шөгыльләрне кызыклы һәм мавыктыргыч итеп, югары спорт нәтиҗәләренә ирешә. Хезмәттәшләренең, балаларының һәм аларның әти-әниләренең ышанычы һәм хөрмәте белән файдалана. Ул ата-аналар белән эшләүгә аерым игътибар бирә. Ата-аналар җыелышлары, ата-аналар өчен ачык дәресләр үткәрелә.

Педагогик хезмәткә иҗади мөнәсәбәт, үз өстеңдә даими четерекле эш, алдынгы тәҗрибәне өйрәнү, эзләү, эксперимент, сынау һәм үз дәресләренә иң яхшыларын кертү Иван Павловичны үз эшенең остасы итеп ясадылар. Аның шәкертләре ТР җыелма командасы составына керә һәм бөтенроссия ярышларында ТР данын уңышлы яклыйлар, республика ярышларында күп тапкырлар җиңүчеләр булып торалар.