Агитация эшенең беренче көне

2020 елның 7 августы, җомга

ТР Президентына кандидат өчен агитация эшенең беренче көне уңышлы узды. Рөстәм Миңнеханов ярдәме белән 40 баннер Югары Ослан муниципаль районының район үзәгендә һәм авыл җирлекләрендә эленгән.

Макыл һәм Югары Ослан авылларында беренче пикетлар узды. Агитаторлар пикетлар барышында Президентлыкка кандидат Рөстәм Миңнехановка кандидатның төп юнәлешләренә үз тәкъдимнәре белән кушылырга чакырды.

Агитаторларның кәефләре халыкка бирелде. Пикет мәйданчыкларында битарафлар булмады. Югары Осланлылар гаиләләре белән эштән соң килделәр һәм агитация листовкалары алдылар. Макыллылар һәм Югары Осланлылар 300 дән артык агитация алды.

Яшьләр республикада Яшьләрнең казанышлары турында «Татарстан» журналын бик теләп карадылар. Иртәгә-яңа көн һәм башка мәйданчыкларда яңа очрашулар.

Агитатор-пикетчылар бригадиры Фәридә Янтыкова.