Югары Ослан муниципаль районы Контроль-хисап палатасының хокук саклау органнары белән хезмәттәшлеге

2020 елның 23 октябре, җомга

Татарстан Республикасы Югары Ослан районы прокуратурасы һәм районның Контроль-хисап палатасы арасында гамәлдәге килешү кысаларында даими хезмәттәшлек алып барыла.

Тикшерү чаралары барышында финанс-бюджет өлкәсендә, муниципаль заказларны урнаштырганда, вазифалардан явызларча файдаланганда, яисә башка хокук бозуларны ачыклаганда, бюджет акчаларын максатсыз һәм нәтиҗәсез файдалануга карамастан, тикшерү материаллары гамәлдәге законнар нигезендә карар кабул итү, шулай ук прокурор йогынтысы чараларын күрү өчен прокуратурага җибәрелә.

Моннан тыш, 2020 елның узган чорында КСП прокуратурасы таләбе буенча районның биш мәгариф учреждениесендә бюджет акчаларын максатчан һәм нәтиҗәле тоту мәсьәләсе буенча планнан тыш тикшерүләр үткәрелде.