Контроль-хисап Палатасының эксперт-аналитик эшчәнлеге

2020 елның 18 ноябре, чәршәмбе

Контроль-хисап Палатасының эксперт-аналитик эшчәнлеге Югары Ослан муниципаль районы бюджетының үтәлешен тикшерүне тәэмин итүгә һәм чираттагы финанс елына һәм план чорына район бюджеты проектларына бәяләмәләр әзерләүгә, шулай ук финанс тикшерүе мәсьәләләре буенча аналитик материаллар әзерләүгә юнәлдерелгән.

Хәзерге вакытта Югары Ослан муниципаль районының 2021 елга һәм 2022-2023 елларның планлы чорына бюджеты, 19 авыл җирлеге һәм Иннополис шәһәре бюджеты турындагы карар проектларына экспертиза үткәрелә.

Бюджет турындагы карар проектларына бәяләмәләр әзерләгәндә гамәлдәге законнарга туры килү, бюджетның төп характеристикалары, бюджетның үз керемнәрен арттыру резервлары, җирле әһәмияттәге мәсьәләләрне хәл итү өчен бюджет ассигнованиеләрен бүлү, якындагы өч елга районның социаль-икътисади үсешен фаразлауның төп күрсәткечләрен анализлау карала.