Бөек Ватан сугышы ветераннарын хөрмәтләү

2020 елның 20 ноябре, җомга

2012 елдан башлап Россия Федерациясе Президенты В.В. Путин исеменнән Бөек Ватан сугышы ветераннарына-90 яшьтән башлап шәхси котлау тапшыру традициясе дәвам итә. Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдиновның шәхси котлаулары юбилярның туган көнендә дә тапшырыла.

2020 елның агымдагы чорында Югары Ослан муниципаль районының 20 персональ котлау тапшырылды, шуларның 4 кеше үзенең 95 яшьлек юбилеен билгеләп үтте, бер ветеранны 100 яшьлек юбилее белән котладылар. Ветеран-юбилярлар унтугыз авыл җирлегенең унике территориясендә яшиләр.

Ветераннарның сәламәтлеге торышы уңаеннан юбилярларны котлау, нигездә, өйдә үткәрелә. Ветераннар котлауларны авыл җирлекләре башлыклары, сугыш һәм хезмәт ветераннары Советы, Социаль яклау бүлеге, МАССАКҮЛӘМ мәгълүмат чаралары вәкилләре исеменнән дә кабул итәләр. Юбилярларга истәлекле бүләкләр дә тапшырыла.