Югары Ослан районы юлларында җитди аварияләр теркәлмәгән

2020 елның 26 ноябре, пәнҗешәмбе

🚔 "Татар-информ" мәгълүмат агентлыгы Бу хакта Татарстан ЮХИДИ хезмәткәрләре сөйләде. Барлык өч фаҗигадә дә бер сәбәп-автомобильләрдә куркынычсызлык кагыйдәләрен һәм таләпләрен бозып урнаштырылу.

🛣 Югары Ослан районы юлларында бәхеткә җитди аварияләр теркәлмәде. Әмма район ЮХИДИ хезмәткәрләре барыбер дә юлда бик игътибарлы булырга һәм юл хәрәкәте кагыйдәләрен төгәл үтәргә өндиләр.

"Машина йөртүчеләр катлаулы юл-метеорологик шартларда юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итәрлек тизлекне сайларга тиеш. Машина йөртүче ачыклый ала торган хәрәкәт өчен куркыныч туганда, ул тизлекне транспорт чарасы тукталышына кадәр киметү өчен мөмкин булган чаралар күрергә тиеш.

Альберт Шамил улы шулай ук штаттан тыш юл ситуациясе килеп туган очракта юл хәрәкәтендә катнашучыларны үзара ярдәм итү кагыйдәләрен истә тотарга, ә юл-транспорт һәлакәте булган очракта телефон номерлары буенча кизү частенә мөрәҗәгать итәргә чакырды: 8 (84379) 2-12-82, 8 (843) 291-29-20, йә 112.