Терлекләрне кышлатуны оештыру мәсьәләләре буенча Семинар

2020 елның 26 ноябре, пәнҗешәмбе

Бүген "Цветкова у. Н." крестьян-фермер хуҗалыгы базасында муниципаль район башлыгы Марат Зиатдинов катнашында терлекләрне кышлатуны оештыру мәсьәләләре буенча семинар узды.

Семинар башында идарә башлыгы Рәшит Гобәйдуллин терлекчелектәге 10 айлык эш нәтиҗәләре турында сөйләде. Ел башыннан район фермаларында 142601 центнер сөт җитештерелгән. Кызганычка каршы, "КВ Агро" һәм "Заря" агрофирмасы " фермаларында сөт җитештерү узган ел белән чагыштырганда 3572 центнерга һәм 1632 центнерга кимегән.
 Семинарда катнашучылар әлеге хуҗалыкның яңа азык Үзәге эше белән таныштылар.
Семинарда катнашучылар шулай ук ЮТП территориясендә авыл хуҗалыгы машиналарын ремонтлау барышы белән таныштылар. Хуҗалык механизаторлары тырмаларны һәм тракторларны ремонтлау буенча эш алып баралар. Районның ветеринария берләшмәсе башлыгы Марат Зыятдинов эре мөгезле терлекләрне идентификацияләү мәсьәләләре буенча җентекле аңлатмалар бирде.

Район башлыгы Марат Зиатдинов барлык җитәкчеләрне һәм белгечләрне сөт терлекчелегендә эшне көчәйтергә чакырды, чөнки сөт кассасына көн саен тере акча алып килә.