Рубрика : Безнекеләр белән таныш

2021 елның 13 гыйнвары, чәршәмбе

Хөрмәтле әбүнәчеләребезнең күпсанлы сораулары буенча, чәршәмбе көнне безнең сәхифәдә #РУБРИКАЙНАШИХИ сәхифәләр яктыртылачак.

Һәм безнең рубрика бүген менә дигән иҗади һәм актив кеше-Константин Хватковтан башлана. Константин Үзбәкстан Республикасында, иң матур Ташкентта туган һәм үскән. Ул Ташкент тимер юл транспорты инженерлары институтын тәмамлаган. Үзбәкстаннан Татарстанга күчкәч, Константин һәм аның язмышы 2010 елда Казан шәһәре Олимпия резервы мәктәбендә җәядән ату белән шөгыльләнә башлагач, үз хоббиларын тормышка ашыру мөмкинлеге бирәчәк, дигән фикердә тормады. 2011 елдан балалар һәм өлкәннәр белән шөгыльләнә башлады. Ә 2012 елда уктан ату буенча тренер – укытучы вазыйфасында МПК МБУ эшенә керде.

Бүгенге көндә Константин:

- Татарстан Республикасының җәядән ату федерациясе вице-президенты;

- җәядән ату буенча Татарстан чемпионатында күп тапкырлар җиңүче һәм призер;

- 2016 һәм 2018 елларда Бөтендөнья күчмә уеннарында катнашу;

- 2018 елгы суганнан ату буенча Россия чемпионаты призеры;

- 2019-2020 елларда суганнан 3 тапкыр ату буенча Россия Кубогы призеры.

Константин Михайлович Татарстан Беренчелеге һәм Чемпионатында берничә җиңүчене, җәядән ату буенча Россия чемпионатында җиңүчене, Бөтендөнья күчмә уеннарында призерны әзерләгән иде.

Исегезгә төшерәбез, җәядән ату секциясе район мәдәният йортының спорт залында үткәрелә. Дәресләр расписаниесе белән сез mol molodegcentr Instagram битендә таныша аласыз.