Тормыш иминлеге нигезләре буенча олимпиадада иң яхшылар

2021 елның 26 гыйнвары, сишәмбе

Олимпиада хәрәкәте бүген актуаль юнәлешләрнең берсе булып тора. Укучыларның район, төбәк һәм Россия дәрәҗәсендә үткәрелгән Бөтенроссия олимпиадаларында катнашуы, аларның җиңүләре мәгариф учреждениесе эшчәнлеген бәяләү критерийларының берсе буларак карала.
Олимпиадага әзерлекнең дәрәҗәсе, сыйфатлы үзенчәлеге һәм характеры-ул һәрвакыт укытучы белән укучы арасындагы катлаулы хезмәттәшлек нәтиҗәсе. Олимпиадада уңышка ирешү өчен системалы әзерлек кенә түгел, ә интеллектуаль Сәләт тә, фикерләү, чагыштыру, иң мөһиме-мөстәкыйль нәтиҗәләр ясау, фаразлау да мөһим. Моннан тыш, баланың фән белән кызыксынуы мөһим.
Тормыш иминлеге нигезләре фәне белән мондый кызыксыну Иннополис лицееның, Югары Ослан һәм Матюшино гомуми белем бирү учреждениеләренең 9, 10, 11 сыйныфларында чагылган. Балалар үзләренең остазлары белән тормыш иминлеге нигезләре фәне буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының региональ этабында катнаштылар һәм менә дигән нәтиҗә күрсәттеләр. Безнең районның 12 катнашучысыннан 11 кеше әлеге фән буенча олимпиада җиңүчеләре һәм призерлары булды.
Әлеге команданы Илгизәр Гаделшин (Матюшино урта мәктәбе), Дмитрий Баймяшкин (Югары Ослан мәктәбе) һәм Алишер Рәхимов (Иннополис лицее) әзерләгән.