Зона семинарында катнашу

2021 елның 3 марты, чәршәмбе

Бүген Казан Федераль университеты базасында керемнәр, чыгымнар, милек һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләр турында мәгълүмат бирү мәсьәләләре буенча зона семинары узды. Семинарда Югары Ослан районы башлыгының коррупциягә каршы тору буенча ярдәмчесе Надежда Скареднова, коррупцион хокук бозуларны профилактикалау өчен җаваплы зат-Совет аппараты кадры Татьяна Лазарева катнашты.
Татарстан Республикасы Президентының Коррупциягә каршы сәясәт мәсьәләләре идарәсенең коррупциягә каршы тикшерү бүлеге баш киңәшчесе Равия Шарша үз чыгышында керемнәр турында мәгълүмат бирү тәртибе турында сөйләде һәм Төп яңалыклар турында сөйләде.
Семинар барышында шулай ук Татарстан Республикасы Прокуратурасы, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, Федераль салым хезмәте һәм Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы вәкилләре чыгыш ясады. 2020 ел өчен коррупцион хокук бозулар һәм аларга каршы көрәш чаралары яңгыратылды.