Югары Ослан мәчетендә ифтар мәҗлесе узды

2021 елның 3 мае, дүшәмбе

Район ифтары бөтен районнан 100дән артык мөселманны җыйды.
Кичә кич "Салихҗан" мәчетендә район үзәгендә район мөхтәсибәте оештырган традицион ифтар мәҗлесе узды. "Авыз ачу" мәҗлисендә имам хатыйб Гали хәзрәт Җиһаншин, район башлыгы Марат Зиатдинов һәм бөтен районнан 100гә якын мөселман катнашты.
Кичә Коръән аятләрен укудан башланды, Гали хәзрәт күпмедер вакыт вәгазьгә багышлады. Аннан соң ифтар кояш баеганнан соң сөйләшү белән дәвам итте, аннан соң кичәдә катнашучылар имам артыннан акшам намазы укыды. Намаздан соң ризык кабул итүгә керештек. Җыелганнарны Бөек Рамазан ае белән район башлыгы сәламләде һәм котлады.
- Мин барлык җыелганнарны Бөек Рамазан ае белән котлыйм һәм сезне бер-берегезгә ярдәм итәргә, бер-берегезне сакларга чакырам. Барыгызга да сәламәтлек, тынычлыкта һәм татулыкта яшәргә телим, - диде Марат Галимҗанович.
Соңыннан барысы да чараны оештыручыларга һәм әлеге изге эшкә өлеш кертүчеләргә рәхмәт белдерделәр.