2021 елның 6 мае, пәнҗешәмбе

Бөек Ватан сугышында Җиңү-халыкның батыр батырлыгы. Җиңү көнен без илнең төп бәйрәме буларак билгеләп үтәбез. Сугышларда һәлак булучыларга мәңгелек истәлек! Җиңүчеләргә дан! Җиңү бәйрәме белән!
Барыгызны да Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгына багышланган тантаналы митингка чакырабыз. Башлана сәгать 10да район Хакимияте каршындагы мәйданда һәлак булган сугышчылар һәйкәле янында.
18: 00 сәгатьтә хакимият каршындагы мәйданда "Сугыштан соң кичке алты сәгатьтә" акциясендә катнашу өчен барысын да көтәбез.
20: 00 сәгатьтә район мәдәният йорты каршындагы мәйданда бәйрәм күңел ачу программасы (музыкаль кичә) узачак. Район мәдәният йорты каршындагы мәйдан-22:00 сәгатьтә бәйрәм салюты карау өчен менә дигән урын.
Барыгызны да һәм һәркемне көтәбез! Бу безнең хәтер - ата-бабаларыбызның җиңүе!