Карахуҗа авылында яшәүче Павел Гатилов 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте

2021 елның 17 сентябре, җомга

Аны туган көне белән район башлыгы Марат Зиатдинов котлады.

Карахуҗа авылында яшәүче Павел Гатилов үзенең 90-нчы туган көнендә кунакларны каршы алды һәм гомуми игътибарга бик шат булды.
Марат Галимҗанович традиция буенча юбилярга Россия Президенты Владимир Путинның Котлау хатын укыды.

- Шуны истә тотарга кирәк бит, - дип тел белән уртаклашты Павел Михайлович һәм район башлыгы кулыннан открытка кабул итте. - Әйе, эш булды.

Монда барысы да – чиста дөрес, безнең буын өлешенә күп яуды, әмма берни дә тотмыйбыз.

- Тот, әти. Без тагын 100 яшьлек юбилеен билгеләп үтәчәкбез әле. Әгәр чакырсаң, шәхсән киләм, - ди башлык, туган көнен иңгә-иң куеп.

Котлауларга ветераннар советы рәисе Римма Троицкая, социаль яклау бүлеге начальнигы Ирина Алеева, җирлек башлыгы вазифаларын башкаручы Дмитрий Плохов та кушыла.

Павел Михайлович ялгыз яши. Кечкенә генә йортта бик чиста,якты һәм уңайлы.

- Әтиебез бөтен тәртипне ярата, аяк киеменә беркайчан да кермәячәк, өстәлдә пычрак савыт-саба калдырмаячак. Аның барысы да контрольдә, - ди гаиләсе белән күршедә яши торган кызы Анастасия Плохова.

Павел Гатиловның иң зур байлыгы - аның гаиләсе. Тугыз оныгы, 15 оныкчыгы бар. Үсеп килүче буынга тапшыру өчен дә нәрсәләр бар: баба-баба кебек нык, хезмәт сөючән, үз-үзләрен корбан итәргә әзер кешеләр булу. Юбилеегыз белән, район яшьтәше!