май, 2015 ел
җомга
21 нче май көнне Республиканың прокуратура идарәсе башлыгы Шайдуллин Ратмир Фәрит улы федералҗ законнарның үтәлешенең торышы буенча Югары Осланга эшлекле визит белән килә.
Бүген районда «Татарстан – яңа гасыр» иҗтимагый хәрәкәтенең киңәйтелгән утырышы булып узды.
Сафиуллиннар гаиләсе менә инде 55 ел кулны-кулга тотынышып, яхшы мөнәсәбәтләрне югалтмыйча яши бирә.
15-17 нче май көннәрендә район башлыгы Марат Зиатдинов хәкәмият вәкилләре һәм район җитәкчеләре өчен үткәрелә торган Мәскәүнең идарә итү мәктәбе программасы буенча “Яхшы идарә итү: Стратегия. Эш итү. Нәтиҗә” дигән  укуларның беренче модулендә катнашты.
14 нче майда Мәйдан авыл җирлегендә булачак сайлауларда кандидатларга алдан тавыш бирү буенча очрашу булып узды.
Бу чарада район Советы Аппараты җитәкчесе Л.Н.Никитина, оештыру бүлеге башлыгы Г.Ф.Камалетдинова катнашты.
Россия Президенты каршындагы фән һәм мәгариф, мәдәният һәм сәнгать Советы утырышларында Тарихта фальсификацияләр булдырмау өчен “Мәдәни- мәгърифәт порталы – Ватан.ру” дип аталган уникаль түләүсез ресурс барлыкка килде.
Ел саен 15 нче майда Берләшкән милләтләр оешмасының Генераль Ассамблеясы провозглашать иткән Гаилә көне билгеләп үтелә.
Бу бик символик бәйрәм, ул тулы һңм матур гаиләнең бик мөһимлеген һәм кыйммәтлеген азсызыклый. Нык һәм тату гаилә бик зур түземлек, көчле рух һәм хезмәт таләп итә.