апрель, 2017 ел
чәршәмбе

Кичә районның барлык мәктәпләрендә 4 һәм 5 нче сыйныф укучылары арасында рус теленнән Бөтенроссия тикшерү эшләре башланды.

Мәгариф системасының сыйфаты, анда эшләүче укытучыларныкыннан югарырак була алмый.

Югары Ослан гимназиясендә 7-11 нче сыйныфлар арасында узган фәнни-гамәли конференция шулай дип аталды. Мондый конференция инде 3 нче тапкыр уза. Аны “Спектр” дип аталган фәнни оешма җитәкчесе, район физика укытучыларының методик берләшмә җитәкчесе Л.Штатнова хәзерли.

Олы Мәми мәктәбендә технология укытучыларының “Иҗади мәсьәләләр чишкәндә балаларның кызыксынучанлыгын үстерү” дигән темага семинары булып узды.

19-21 нче апрель көннәрендә Татарстанда һава торышы һәм юллардагы шартлар үзгәрә.

Югары Ослан районынның «Казан — Ульяновск» юлындагы Кама Тамагы районына таба юл өлеше 4 нче апрельдән 30 нчы октябрьгә кадәр вакытлыча ябылып торачак. Анда ремонт барачак.

Югары Ослан районы административ комиссиясе биналар һәм фасадларның, төзелеш һәм корылмаларның төзеклеге  буенча тәртибен игълан итә.

Кичә мөлкәт һәм җир Палатасы мөнәсәбәтләре Палатасы рәисе һәм хезмәткәрләре гражданнарны кабул итте.

18 нче апрелҗдә Башкарма комитет җитәкчесе Л.Хәкимҗанов җитәкчелегендә торак комиссиясе утырышы булды. Көн тәртибендә авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгының 2017 нче елның 3 нче апрелендә чыккан № 07/2-1-1617 нче номерлы “Авыл территорияләренең тотрыклы үсеше” дигән программасын финанслау соравы иде.

ТР ның муниципаль берәмлекләр Советы ел саен “Муниципаль идарәнең иң яхшы хезмәткәре” конкурсы үткәрә.