сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

ТР ның информатизация министрлыгы ТР ның услугалар порталында “Автоплатеж” сервисы бик уңайлы икәнен хәбәр итә.

Узган шимбәдә Югары Осланның минифутбол Чемпионаты төгәлләнде.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән контроль хатларның үтәлешен анализлый.

Финанс елының 3-нче кварталы үтеп бара.

24-нче августтан 9-нчы сентябрьгә кадәр Казанның олимпиада үзәгендә республика мәктәпләренең предмет олимпиадалары комиссиясе членнары өчен өйрәтү семинарлары уздырыла.

Яр Морквашы мәктәбенең тарих укытучысы Баданина А.В. һәм 11-нче сыйныф укучысы Кузнецова Яна “Державин укулары” фәнни – гамәли конференциясендә махсус секциядә катнаштылар.

1-нче сентябрьгә район авыл хуҗалыгы предприятиеләре 120464 центнер сөт савып алган.

11-нче сентябрь – Бөтенроссия аек кешеләр бәйрәме.

10-нчы августта район башлыгы Марат Зиатдинов Югары Ослан районы территориясендәге капиталь ремонт объектларын йөреп чыкты.

Безгә – 15 яшь!

“Иделкәй” халык җыр вокаль ансамбле Сезне барыгызны да юбилей концертына көтеп кала.