октябрь, 2017 ел

14 нче октябрьдә район культура йортында”Салихҗан” мәчетенә 15 ел тулды.

Бүген, 16 нчы октябрҗдә, район башлыгы Марат Зиатдинов район Советы һәм башкарма комитеты хезмәткәрләре бедән иртәнге утырыш үткәрде.

12 нче октябрьдә Югары Ослан районына сәламәтлекне саклау учреждениеләре җитәкчеләре белемен күтәрү курсларыннан тыңлаучылар килде.

16 нчы октябрьдә “Березка” балалар бакчасында тәрбиячеләрне һәм җитәкчеләрне мәгълүмати система “Электрон балалар бакчасы” нда эшләргә өйрәттеләр.

16 нчы октябрьдә район культура йортында 10-11 нче сыйныф укучылары йченпрофессиональ юнәлеш алу өчен һәм хәрби профессияләрне сайлап алу өчен әңгәмә уздырылды.

Район китапханәсе “Балалар өчен язу – үзе бер бәхет” дип аталган Мамин-Сибирякның 165 еллыгына  багышланган регионара акциядә катнашты.

16 нчы октябрьдә район культура йортында призывниклар көне уздырылды.

Нәрсә соң ул Армия? Армия – тормыш мәктәбе. Анда хезмәт иткән егетләр чын ирләр булып туган җиренә, гаиләсенә кайта.

Бүген район Советының актлар залында айон башлыгы җитәкчелегендә “Эшлекле дүшәмбе” булып узды.

14-15-нче октябрьдә Югары Осланда Җәядән ату сезонының соңгы турниры булды.