апрель, 2018 ел
җомга

Бүген, Югары Осланда территорияләрне төзекләндерү акциясе кысаларында, Римма Троицкая җитәкчелегендә пенсионерлар һәм ветераннар да катнаша.

21-26 апрель көннәрендә районның Туган якны өйрәнү музеенда  “2018 нче елның музей язы” дигән акция уза.

Районның Туган якны өйрәнү музеенда 25 нче апрельдә балалар бакчаларында тәрбяләнүчеләрнең Г.Тукай туган көненә багышланган шигырь сөйләчеләр конкурсы булачак.

Тр ның авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министры М.Ахметов “ТР ның биологик куркынычсызлыгы” темасына видеоконференөия үткәрде. Төп доелад белән"РОССЕЛЬХОЗНАДЗОР" РФ по РТ идарәсе җитәкчесе Нурислам Хабипов чыгыш ясады. ул төп акөентны Россиянең төрле регионнарындаинфекөион авырулар таралу куркынычына ясады. алар: кош гриппы, дуңгыз чумасы, эре мөезле терлек дерматиты.

РФ югары суды РФ ның янгынга каршы кагыйдәләренең 72.3 нче пункты һәм урманнарда янгынга каршы кагыйдәләрнең 9.1 нче пункты нигезедә урманнарга якын торучы кешеләргә үзе тирәсендәге чүп-чарны кар бетүгә җыеп түгәргә, я булмаса янгынга каршы минерализовать ителгән  полосаны үз хисабына эшләтүне катгый куя.

23 нче апрельдә район Советының 33 нче утырыны булып узды.

21 нче апрельдә, шимбә көнне,  Казанда чираттагы авыл хуҗалыгы ярминкәсе узачак. Ул Ямашев урамындагы “Бәхетле” кибете янында оештырыла.

ТР Президенты Аппараты җитәкчесе А.Сафаров 7 нче Халыкара Президент Академиясенең җәйге кампусын оештыру турында утырыш үткәрде.