"Әти-мин!»

2021 елның 15 октябре, җомга

2021 елның 17 октябрендә Россиядә беренче тапкыр гомуммилли дәрәҗәдә Әтиләр көнен билгеләп үтәчәкләр. Президент Владимир Путин ел саен октябрьнең өченче якшәмбесенә туры киләчәк яңа бәйрәмне билгеләү турындагы указга ай башында кул куйды. Бәйрәм гаиләне ныгыту һәм АТАның әһәмиятен арттыру өчен гамәлгә куелды. Чынлыкта, бәйрәм ноябрьнең соңгы якшәмбесендә Россиядә 20 елдан артык билгеләп үтелүче Әниләр көненең аналогына әверелде.

Бүген Яшьләр клубында искиткеч һәм мөһим бәйрәм – Әтиләр көне үткәрелде, аны оештыручылар - ДБУ «Островок надежды» һәм яшьләр клубы Югары Ослан.

Анда Югары Ослан районы авылларыннан балигъ булмаган балалар тәрбияләүче ялгыз ата-аналар катнашты.:

1. Тен Олег Владимирович.

2. Данилов Вадим Валерьевич.

3.Третьяков Владислав Вадимович.

4. Терентьев Александр Евгеньевич.

5. Горбунов Владимир Александрович.

Бәйрәм Алинә Сәлахова башкаруында «Лети перышко» җыры белән башланып китте.

«Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең бүлек мөдире Эльвира Сафиуллина, «Форпост» МБУнең «Форпост» методисты Сергей Егоров, «МПК» МБУ директоры урынбасары Маргарита Османова чыгыш ясадылар.

Чара программасы бик бай эчтәлекле һәм ике өлештән торды: спорт - пневматик винтовкадан ату, акцияләрне сүтү һәм җыю, идәннән күтәрелү, өстәл теннисы, аркан тарту, суда рәсем ясау буенча «Эбру» мастер – класс һәм аппликация ясау буенча «көзге листада Керпе»мастер - класс.

Ярышлар барышында һәр әти үзен күрсәтте, кемдер тизрәк, кемдер көчлерәк, ә кемдер иң йомшак булып чыкты. Катнашучыларның балалары әтиләренә спорт өлешендә бик теләп ярдәм иттеләр һәм аларны бөтен чара дәвамында зур горурлык белән күзәттеләр. Һәр бала үз әтисен иң яхшы, бердәнбер һәм беренче дип санады.

Әтиләрнең барысы да ихтирамга, соклануга һәм мактауларга лаек иде. Чарада катнашучылар катнашкан өчен дипломнар һәм истәлекле гаилә фотосурәтләре белән бүләкләнде.

Программа ахырында безнең клуб кунакларына бассейнга бару тәкъдим ителде һәм чәй өстәле оештырылды.

Яшьләр клубы хезмәттәшлек һәм спорт-сәламәтләндерү ялының үзара хезмәттәшлеге өчен һәрвакыт шат һәм ачык.

Барлык әтиләргә дә сәламәтлек һәм үз гаиләсе өчен максатларга ирешү өчен күп көч һәм көч телибез.