Югары Ослан муниципаль районында Максим Топилинның беренче эшлекле очрашуы

2021 елның 3 декабре, җомга

2 декабрьдә «Бердәм РОССИЯ» партиясенең туган көне уңаеннан гражданнарны кабул итү декадасы кысаларында Югары Ослан муниципаль районында сигезенче чакырылыш Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасы депутаты, Дәүләт Думасының Икътисадый сәясәт комитеты рәисе Максим Топилин гражданнарны кабул итте. Максим Анатольевич Россия парламентына Татарстан Республикасыннан тәкъдим ителәчәк һәм Дәүләт Думасының Икътисадый сәясәт комитетын җитәкли.

Депутатка сораулар белән 2 кеше мөрәҗәгать итте: Виктор Михеев Ясная Звезда һәм Тәмте урманчылыгы бистәләренә юллар салуда ярдәм сорады;

Алексей Архиреев Түбән Ослан торак пунктына кадәр суүткәргеч линияне(Чишмә)реконструкцияләүдә ярдәм итүләрен сорады.

Сәфәр барышында Максим Топилин яр буе Морквашы сәнәгать зонасында булды, анда кече һәм урта бизнес яңа производстволар белән тәкъдим ителде.

Район башлыгы Марат Зиатдинов һәм «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге башкарма комитеты җитәкчесе Марат Сәмигуллин озатуында Топилин «Геоник» фәнни-җитештерү фирмасында булды. Фирма 1600 кв. м. дан артык мәйданда сәнәгать җиһазлары, техника, станоклар һәм икътисадның нефть химиясе секторы өчен комплектлаучылар әзерли. Депутат фирма хезмәткәрләре белән аралашты һәм предприятиенең нефть чыгаруда кулланыла торган җиһазланышына һәм фәнни эшләнмәләренә бәя бирде.

Аннары Максим Анатольевич «Дивный берег»балык продукциясе җитештерү заводын карады. Бүгенге көндә завод йөзгә якын төр продукция җитештерә, аны республикадан читтә дә китерәләр.

«Безнең төп бурыч – районыбызны үстерү һәм гражданнар тормышын яхшырту өчен уртак көчләрне берләштерү, - дип билгеләп үтте очрашуның максаты-район Советында» Бердәм Россия " партиясе фракциясе җитәкчесе Сергей Осянин.

Беренче булып «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге башкарма комитеты җитәкчесе Марат Сәмигуллин чыгыш ясады, ул Югары Ослан партияләренең барлык эш юнәлешләре буенча актив эшен билгеләп үтте.

Районның социаль-икътисади үсеше һәм 2022 нче елга бурычлар турында җентекле отчет белән, кунаклар һәм партиядәшләр алдында партиянең Югары Ослан җирле бүлеге секретаре Марат Зиатдинов чыгыш ясады. Марат Галимҗанович районның инде ниләр эшләнүе һәм якын киләчәктә ничек үсәчәге турында җентекләп сөйләде.

«Без бүген заманча производстволарны күрдек, үз нотыгында район башлыгы шактый амбициоз үсеш планнарын билгеләде. Бурычлар уртак, үз ягыбыздан ярдәм итәргә әзер, - дип билгеләп үтте Максим Топилин, җавап сүзе белән чыгыш ясап һәм районнан алган тәэсирләре белән уртаклашып.

Җыелыш ахырында өч дәрәҗәдәге депутатлар Максим Топилин, Владимир Вавилов, Марат Зыятдинов Россия Федерациясе Дәүләт Думасында, Татарстан Республикасы Дәүләт Советында һәм Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районы Советында «Бердәм РОССИЯ» депутатлар фракцияләренең үзара хезмәттәшлеге турында Килешүгә кул куйдылар.

Фәридә Янтыкова, партиянең Югары Ослан җирле бүлеге башкарма секретаре