Туган якны өйрәнү буенча әңгәмә-дайвинг «вакыйгаларда һәм йөзләрдә Кече Ватан»

2022 елның 19 гыйнвары, чәршәмбе

Район үзәк китапханәсендә "өченче буын университеты" үзенең эшен дәвам итә. Узган ел өлкәннәр белән эшләүнең мәгълүмати хезмәт күрсәтүләргә булган ихтыяҗларны канәгатьләндерүгә юнәлдерелгән мондый инновацион формасы эчке мөмкинлекләрне ачу, өлкән яшьтәге гражданнарның үз-үзләрен активлаштыру һәм тормышка ашыру мөмкинлеге бирүен күрсәтте. Без эшне дәвам итәбез.

18 гыйнвар көнне «вакыйгалар һәм йөзләрдә Кече Ватан " исемле туган якны өйрәнү әңгәмә – дайвингы узды. Сүз районыбызның оешкан көненнән алып мөһим вакыйгалары турында барды. Сугыш һәм Хезмәт Геройлары, районыбыз данын яклаган танылган кешеләр, тыл хезмәтчәннәре турында, шулай ук район тормышы турында. Очрашу кызыклы, тере, хатирәләр белән тулы иде.