Югары Ослан муниципаль районының гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү комиссиясе утырышы

2022 елның 9 августы, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының гадәттән тыш хәлләр һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү комиссиясенең "Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районы территориясендә африка дуңгызлар чумасы таралуны кисәтү һәм бетерү чаралары турында"гы мәсьәлә буенча утырышы булды.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары Г.Г. Мотыйгуллин мәгълүматын тыңлаганнан соң, Югары Ослан муниципаль районының Килди авыл җирлегендә урнашкан «Пашков С. и.» КФХның дуңгызчылык комплексында Республика ветеринария лабораториясен анализлау нәтиҗәләре буенча, һәлак булган дуңгызлардан алынган патологик материалда африка чумасы (алга таба – АЧС) ачыкланды.

Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районы территориясендә АЧС таралу куркынычының югары дәрәҗәдә булуын, әлеге авыруга китергән икътисади зыянны, шулай ук Югары Ослан муниципаль районы территориясендә, АЧС таралуга юл куймау буенча өстәмә чаралар күрү, шулай ук район территориясендә АЧС вирусы кертелүгә юл куймау максатыннан чыгып, Югары Ослан муниципаль районы территориясендә, АЧС таралуына юл куймау максатыннан чыгып, экономик зыянны исәпкә алып, Югары Ослан муниципаль районы территориясендә, Югары Ослан муниципаль районының гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү комиссиясе 2022 нче елның 9 нчы августында 9.00 сәгатьтән махсус күрсәтмәгә кадәр, Татарстан Республикасының гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү территориаль системасының Югары Ослан звеносы өчен, АЧСның ачыкланган учагы урыныннан 5 км радиуста «Гадәттән тыш хәл» режимын кертергә, карантин зонасына Килди, Харино, Карагуҗа, Олан, Федяево, Рус Макылы торак пунктларын кертергә карар итте.

Карарның тулы тексты белән биредә танышырга мөмкин(карарга)