Эшлекле дүшәмбе

2022 елның 15 августы, дүшәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль район Советының актлар залында Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов оешма һәм предприятие җитәкчеләре белән чираттагы киңәшмә үткәрде.

Россия Эчке эшләр министрлыгының «Югары Ослан " муниципальара бүлегенең оператив – хокукый тәэмин итү бүлеге өлкән инспекторы Евгений Кольцов оператив сводканы җиткерде һәм полиция авыл җирлекләре территориясендә массакүләм чаралар үткәрү турында хәбәр итте.

Югары Ослан районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль-мәдәни мәсьәләләр буенча урынбасары Гөлфия Абдуллина районның Түбән Новгород шәһәрендә узган "Сабантуй" бәйрәмендә катнашуына нәтиҗә ясады һәм район территориясендә Россия Федерациясенең Дәүләт флагы көне кысаларында чаралар үткәрү турында хәбәр итте.

Район мәгариф учреждениеләренең яңа 2022-2023 уку елына әзерлеге һәм мәктәпләрне кабул итү нәтиҗәләре турында Югары Ослан муниципаль районы мәгариф бүлеге начальнигы Вилен Касимов сөйләде.

Югары Ослан муниципаль районы Советы Аппараты җитәкчесе Никитина Людмила Гомумроссия халык фронты проектын тәкъдим итте.

Елисейчева Анна-Югары Ослан муниципаль районы мәдәният бүлеге җитәкчесе, район территориясендә агымдагы җәйге чорда массакүләм мәдәни чаралар үткәрү һәм Татарстан Республикасы Көнен бәйрәм итү кысаларында чаралар планы турында сөйләде.

Җаваплы кешеләргә йөкләмәләр бирелде.