Мәктәпләр һәм балалар бакчалары яңа уку елына әзер

2022 елның 17 августы, чәршәмбе

Шушы көннәрдә махсус комиссия мәгариф учреждениеләрен йөреп чыкты.

Район мәгариф системасында 16 мәктәп, 15 мәктәпкәчә учреждение һәм бер өстәмә белем бирү учреждениесе бар. Алар барысы да яңа уку елында балаларны кабул итәргә әзер. Бу хакта «эшлекле дүшәмбе» дә мәгариф бүлеге начальнигы Вилен Касыймов хәбәр итте.

- Татбурнаш һәм Макыл мәктәпләре ашханәләренә капиталь ремонт ясалды. Җиһазлар куелган һәм ашханәләргә урнаштырылган.

Шеланга мәктәбендә капиталь ремонт бара. Спорт залы һәм башлангыч мәктәп биналары ремонтланган, түбә һәм тәрәзәләр, отмосткалар алмаштырылган. Төп бинаның фасады яңартылды. Җылыту системасын һәм электриканы алыштыру бара, - дип хәбәр итә Вилен Вакыйфович.

Реклама
Район мәгариф оешмаларында ике электр котельные, икесе дә тулы әзерлектә. Балалар бакчаларындагы ике газ казаннары җибәрүгә әзер. Калганнары тиешле оешмалар тарафыннан саклана. Ростехнадзор котельныйларын йөреп чыккан, кисәтүләрне бетерү буенча эш алып барыла.
Касыймов сүзләренә караганда, быел мәктәп яны участокларында яшелчә һәм җиләк-җимеш уңышы яхшы, ул балаларны тукландыру өчен файдаланылачак. Азык-төлек белән тәэмин итү турында килешүләр төзелде. Туклану, узган елдагы кебек үк, Казан шәһәренең туклану департаменты тарафыннан оештырылачак.
"Яңа Гасыр" телерадиокомпаниясе