"Газета тарихы - район тарихы"

2023 елның 13 марты, дүшәмбе

Район үзәк китапханәсендә район газетасының 90 еллыгына багышланган ретро - күргәзмә ясалган. Бу журналистлар өчен генә түгел, Югары Ослан муниципаль районы халкы өчен дә истәлекле дата. Узган гасырның беренче яртысында оештырылган район газетасы» Волжская новь " районның барлыкка килү һәм үсеш символына әверелә.

Үзәк район китапханәсе архивында 1956 елдан бирле газеталарның тегүләре сакланган. Аларда районның барлыкка килү көненнән алып бүгенге көнгә кадәр яшәве турында шаһитлык бар.

Вакыт узу белән сары төстәге газета битләрен карап, анда һәрвакыт районның иҗтимагый-сәяси, социаль-икътисади, мәдәни, спорт тормышының мөһим мәсьәләләре чагылыш тапканлыгын беләсең. Авыл хезмәтчәннәре һәрвакыт басманың төп геройлары булган һәм бар.

Газета район халкы өчен яши һәм яши. 90 ел элек булган кебек үк, газета район халкына уңышлар һәм проблемалар, үсеш перспективалары һәм үз хезмәтләре белән районның данын арттыручы кешеләр турында объектив һәм гадел хәбәр итә.