Югары Ослан районында урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү һәм урман культуралары кампаниясенә әзерлек мәсьәләләре буенча фикер алыштылар

2023 елның 3 апреле, дүшәмбе

Татарстан Республикасында урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү һәм 2023 елгы урман культуралары кампаниясенә әзерлек мәсьәләләре буенча киңәшмәләр уздыру дәвам итә.

Бүген мондый утырыш Югары Ослан муниципаль районы Советы бинасында узды, аның эшендә ТР Урман хуҗалыгы министры урынбасары Рәис Гомәров, Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары Сергей Осянин, район башкарма комитеты җитәкчесе Рөстәм Фәйрушин катнашты.

Төп доклад белән «Идел буе урманчылыгы» ТР ДКУ җитәкчесе-урманчысы Рөстәм Исмәгыйлев чыгыш ясады. Ул узган елда урманнарны саклау, саклау һәм яңадан торгызу буенча башкарылган эшләр, 2023 елга планлаштырылган урманнарны янгынга каршы төзекләндерү буенча чаралар комплексы һәм алдагы чорга өстенлекле бурычлар турында сөйләде.

Очрашуга йомгак ясап, министр урынбасары Рәис Гомәров ведомство карамагындагы учреждениеләр белгечләренә санитар-сәламәтләндерү чаралары үткәрү, янгын куркынычын мониторинглау һ. б. белән бәйле берничә йөкләмә бирде.