Кураллылар шул ук исемдәге республика конкурсының зона этабында Дус сыйныф серләре белән уртаклаштылар

2024 елның 10 феврале, шимбә

Питрәч районының "Алгоритм" лицеенда "дуслык сыйныфы серләре" республика ата-аналар комитетлары конкурсының зона этабы узды, анда Куралов мәктәбе командасы, муниципаль этап җиңүчеләре катнашты.

Биектау, Югары Ослан, Яшел Үзән, Теләче һәм Питрәч муниципаль районнарының ата-аналар комитетлары педагогларның ата-аналар белән үзара хезмәттәшлеге серләре белән уртаклаштылар.

Конкурсның төп моментларының берсе-мәктәптә тәрбия буенча директор киңәшчесе ролен күрсәтү һәм уртак проектны яклау, Куралов мәктәбе командасы моны бик яхшы башкарды.

Конкурс сынаулары нәтиҗәләре буенча кураловлылар икенче урынны алалар, бары тик "Алгоритм"лицее командасыннан бераз гына калышалар. Хәзер 5 сыйныф ата-аналар комитетына конкурсның ярымфиналында мәктәп һәм район намусын якларга туры киләчәк.

Без командабызны җиңүләре белән котлыйбыз һәм аларга алдагы этапта уңышлар телибез.