Апас аграр көллиятендә кунакта

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

27 мартта Апас аграр көллиятендә Югары Ослан муниципаль районының булачак абитуриентлары өчен Ачык ишекләр көне узды. 8 һәм 9 сыйныф укучылары МБОУ Югары Ослан гимназиясе им. Зиннурова Н. Ш., МБОУ Верхнеуслонская СОШ, МБОУ Кураловская СОШ аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнү белән, МБОУ Макуловская СОШ им. Исаева а.п., МБОУ Печищинская ООШ колледжга һөнәри юнәлеш бирү эше кысаларында киләләр, ул биредә укытыла торган берничә һөнәр белән танышуга юнәлдерелгән.

Колледж директоры Нигъмәтҗанов и.А., колледж администрациясе, укытучылары һәм студентлары булачак студентларга һөнәрләр һәм һөнәрләр, уку процессын оештыру һәм читтән торып уку турында сөйләделәр. «Август - Кама Тамагы» ҖЧҖ вәкиле Шәймурзина А.а. һәм «Восток - зернопродукт» Югары Ослан филиалы директоры Родионов и. в. компанияләр эшчәнлеге, аларның предприятиеләрендә алга таба эшкә урнашу белән максатчан укыту мөмкинлекләре турында сөйләделәр.

Балалар кабул итү һәм кабул итү кагыйдәләре, стипендияләр, югары уку йортларында белем алуны дәвам итү һәм эшкә урнашу мөмкинлекләре турындагы сорауларга җаваплар алдылар.