Идарә вебинарга чакыра

2024 елның 8 апреле, дүшәмбе

2024 елның 1 гыйнварыннан чит ил оешмаларына түләнгән керемнәрне һәм тоткарланган салымнар суммаларын салым хисабының яңа формасы һәм Форматы кертелүгә бәйле рәвештә (31.07.2023 № 389-ФЗ Федераль закон), Россия Федераль салым хезмәте Татарстан Республикасы буенча Идарәсе юридик затларны һәм шәхси эшмәкәрләрне «чит ил оешмаларына түләүләрнең барысы да салым хисабында чагылыш. 2024 елның 1 гыйнварыннан мөһим үзгәрешләр, ул 2024 елның 9 апрелендә 10.00 сәгатьтә узачак.

Вебинар спикерлары:

- Эльмира Хәмидуллина, Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча Идарәсе юридик затларга салым салу бүлеге башлыгы;

- Эльмира Хөснуллина, Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча Идарәсе юридик затларга салым салу бүлегенең баш дәүләт салым инспекторы.

Чарада катнашучыларга 2024 елда чит ил оешмаларына түләнгән керемнәр һәм тотылган салымнар турында салым хисабын тутыру һәм тапшыру тәртибе турында сөйләячәкләр, шулай ук каралган тема буенча сорауларга җавап бирәчәкләр. Вебинар бушлай, алдан теркәлү сылтама буенча мәҗбүри https://w.sbis.ru/webinar/60b3b8c0-466d-44cc-8d7f-5beac054b6a0.